Apple pristatė naujas MacOS High Sierra, iOS 11 bei WatchOS operacinių sistemų versijas

WWDC konferencija – antras pagal svarbą renginys kasmetiniame „Apple“ kalendoriuje. Svarbesnis įvykis – tik rudeninis naujo „iPhone“ pasirodymas.

Timas Cookas, „Apple“ vykdantysis direktorius, konferencijos metu paskelbė šešis svarbiausius dalykus. Jis pažadėjo naujoves abiem „Apple“ operacinėms sistemoms – „Apple“ TV, „Apple Watch“, mobiliesiems įrenginiams ir kompiuteriams.

Konferencijos metu buvo pristatyta garso kolonėlė – tai atsakas į kitų technologijų milžinių pristatytus „Google Home“ ir „Amazon Echo“ namų asistentus. Šioje kolonėlėje buvo patobulintas virtualus asistentas „Siri“. Pastarasis pateiks bendrą informaciją, pavyzdžiui, pateiks naujienas, orų prognozes, varžybų rezultatus ir pan. Be to, kolonėlėje esančios naujovės padės vartotojui įvertinti erdvę, kurioje ji stovi, dydį. Taigi atsiras galimybė maksimaliai išnaudoti akustiką patalpose. Ši garso kolonėlė kainuos brangiau nei konkurentų įrenginiai – „Google“ ir „Amazon“ – ji kainuos 349 dolerius. Prekyba prasidės gruodžio mėnesį.

„Apple TV“

Šįmet su televizijos priedėliu „Apple TV“ vartotojams taps prieinamas televizijos platformos „Amazon Prime Video“ turinys.

„WatchOS 4“ atnaujinimai

Kompanijos išmaniuosiuose laikrodžiuose taip pat vartotojai sulauks atnaujinimų – jų laukia nauja operacinės sistemos „WatchOS 4“ versija. Laikrodis turės daugiau funkcijų. Jis praneš jums, jeigu sportuojate ir esate arti savo dienos tikslo, kiek dar turite padirbėti. Taip pat virtualus asistentas „Siri“ informuos jus apie laukiančius susitikimus, numatomus orus ir pan.

Išmaniajame laikrodyje rasite ir „Apple Music“ grojaraštį, kuris automatiškai sinchronizuosis.

„High Sierra“

Kita kompanijos operacinė sistema, skirta kompiuteriams, vadinsis „High Sierra“, o dabartinės „Sierra“ vartotojams ji bus atnaujinta nemokamai. Konferencijos metu taip pat pristatytas naujasis „iMac Pro“, kainuosiantis 4999 dolerių. Jį vartotojai galės įsigyti nuo gruodžio. Šie kompiuteriai orientuoti į kūrybininkus, tarp kurių – žaidimų kūrėjai, virtualios realybės projektų sumanytojai.

„iOS 11“

Konferencijoje taip pat pranešta apie atnaujinamą operacinę sistemą „iOS“. Vartotojai nuo šiol galės atsiskaityti tarpusavyje – pervesti pinigus vieni kitiems – per „Apple Pay“ mobiliąją piniginę.

Patobulintas ir virtualus asistentas „Siri“ – jis kalbės tiek moterišku, tiek vyrišku balsu, jis bus natūralesnis. „Siri“ turimos besimokančios sistemos rekomenduos programėles, kuriomis galbūt norėtumėte naudotis. Taip pat padaryta atnaujinimų žemėlapiuose. Įsijungus „Bluetooth“ ir „WiFi“, išmanusis telefonas žinos, kad vairuojate ir pasiūlys funkciją „netrukdyti“. Tuo metu į gautas trumpąsias žinutes automatiškai bus atsakoma, kad šiuo metu vairuojate ir atsakysite vėliau. Išimtis – tik tais atvejais, kai žinutė turės žymą „skubu“ – tuomet pranešimas jus pasieks ir vairuojant.

„iPad Pro“

„Apple“ atnaujino „iPad Pro“ liniją – bus didesni ekranai, daugiau talpos kietajame diske.

Anksčiau skelbta, kad praėję metai „Apple“ bendrovei nebuvo lengvi, bet šiemet bendrovė turi progą vėl užkariauti technologijų mylėtojų širdis. Didelių informacijos nutekėjimų apie tai, ko galima tikėtis iš konferencijos, pastaruoju metu „Apple“ pavyko išvengti, tad konferencijoje, kaip skelbta, galima sulaukti ir labai didelių staigmenų.