Microsoft Windows šeimos operacinės sistemos

Windows Millennium

Windows Millennium Edition (Windows ME) — tai maišyta 16/32bitų operacinė sistema, kurią kompanija  Microsoft išleido 2000m. rugsėjo 14d. Jos pavadinimas kilo dėl naujojo III tūkstantmečio.

Nuo Windows 98 ir Windows 95 skiriasi nedideliais pakeitimais, tokiais kaip naujasis Internet Explorer 5.5 ir Windows Media Player 7. Šioje versijoje pasirodė Windows Movie Maker su bazinėmis video redagavimo funkcijomis. Šiek tiek pakeista vartotojo grafinė sąsaja. Joje atsirado keli pakeitimai, kurie buvo jau Windows 2000.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows XP

2001 m. Spalio 25 d. Niujorke „Microsoft“ korporacija oficialiai pristatė naujausią savo operacinę sistemą – „Windows XP“. Tai – vienas iš svarbiausių kompanijos produktų per pastaruosius šešerius metus (nuo Windows 95 pasirodymo).Naujosios operacinės sistemos pavadinimas kildinamas iš žodžio „eXPierence“ – patirtis. Iš vienos pusės, tai reiškia, kad vartotojai, dirbdami su kompiuteriu, valdomu „Windows XP“, galės gauti daugiau informacijos, ją greičiau ir patogiau apdoroti, t.y. įgyti daugiau žinių ir patirties. Iš kitos pusės, „Windows XP“ įprasmino beveik 15 metų trukmės „Microsoft“ specialistų patirtį, kuriant įvairiais „Windows“ operacines sistemas.Pasak „Microsoft“, naujoji sistema pagerina darbo našumą, patikimumą ir yra paprastesnė naudotis.

 Naujojoje „Windows XP“ operacinėje sistemoje yra naujos galimybės, surištos su „Microsoft“ ilgalaikiais strateginiais planais. Tai – vaizdo rodymo programinė įranga, skaitmeninės fotografijos priemonės bei realaus laiko (online) paslaugos. „Windows XP“ yra pirmoji sistema, kurioje „Microsoft“ bando svarbiausius „.NET“ strategijos komponentus – programinę paslaugų architektūrą „.Net My Services“ bei „Passport“ – mechanizmą, leidžiantį klientams naudotis šiomis paslaugomis. „Windows XP yra tik perėjimas ir jūs vis daugiau sutiksite terminą „XML Web Services“, kuriam davė pagrindą Windows XP“.

„Windows XP“ yra gaminama dviejų versijų „Home“ (namų) bei „Professional“ (profesionali). Nors abi versijos atrodo identiškai, tačiau „Professional“ versijoje yra daugiau darbo kompiuterių tinkle galimybių, nuotolinė prieiga, valdymo priemonės, padidintas saugumas, yra galimybė išnaudoti kelis procesorius.

Windows XP“ savybės:

  • Darbo našumas. XP sukurta Windows NT/2000 pagrindu ir valdo atmintį geriau nei Windows 95,98 ar Me, todėl kelioms programoms yra kur paprasčiau dirbti vienu metu.
  • Nauja operacinė sistema yra kur kas atsparesnė „lūžimams“ nei ankstesnės „Windows“ versijos. Suderinamumas. Speciali „Compatibility Mode“ galimybė leidžia „apgauti“ programas, sukurtas darbui senesnėse Windows versijose. Programų diegimo ar vykdymo metu joms nurodoma, kad jos dirba „Windows 95, 98, Me ar 2000“ operacinėse sistemose.
  • Geresnis tekstas. Naudojantiems LCD ekranus „ClearType“ technologija pateiks kur kas ryškesnį tekstą nei ankstesnės Windows versijos ar kitos operacinės sistemos.
  • Kelios darbo aplinkos (desktop). „Windows XP“ leidžia keliems naudotojams vienu metu būti įsijungusiems į tą patį kompiuterį. Perėjimas nuo vieno vartotojo darbo aplinkos prie kito trunka kelias sekundes ir nenutraukia jokių darbo procesų.
  • Geresnės įrenginių tvarkyklės. „Microsoft“, kurdama naująją XP operacinę sistemą, techninės įrangos gamintojams kėlė griežtesnius reikalavimus, tokiu būdu siekdama padidinti sistemos stabilumą.
  • Didesnis saugumas. Abiejose XP versijose yra integruotos tinklo užsklandos („firewall“) užtikrinančios pagrindinę apsaugą prisijungus prie Interneto. „Professional“ versijoje apsaugos priemonių yra daugiau – duomenų šifravimas, apribota prieiga ir t.t.
  • Skaitmeniniai vaizdai. Windows XP versijoje skaitmeninių vaizdų apdorojimas yra žymiai paprastesnis, nei ankstesnėse versijose.
  • Internetas. Naujoje versijoje paminėtinos teksto, balso bei video informacijos perdavimas internetu (Windows Messenger). Analitikų nuomone, būtent „Windows Messenger” bus tas variklis, kuris paskatins įsigyti naująją „Windows XP”. Tai – ryšių centras, kuriame apjungti pranešimai, videokonferencijos, bendradarbiavimas realiame laike, darbas vienu metu su programomis bei kitos galimybės.
  • „Smart Tags”. Jie įtraukti į kartu su „Windows XP” pateikiamu „Internet Explorer 6”. „Smart Tags” jau pasirodė su nauja „Office XP” versija. Tai – „etiketės”, kurios prieinamos iš „Office” programų ar interneto tinklalapių, o jose yra nuorodos į kitur (internete, įmonės tinkle) saugomą informaciją.

——————————————————————————————————————–

Longhorn Reloaded

Longhorn Reloaded – tai operacinė sistema, surinkta iš įvairių Windows Longhorn versijų, sukurtų iki Vista. Ši distribucija pakankamai kokybiška ir verta pabandymo, ypač tiems, kas nėra bandęs šios OS iki pirmosios Windows Vista beta versijos. Аerо sąsajos dar nėra, bet yra dar neužbaigta Jade aplinka, su jau pabaigta langų permatomumo funkcija.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows Vista

Windows Vista – Microsoft Windows šeimos operacinių sistemų linija, kuriama Microsoft kompanijos. Iki oficialaus pavadinimo paskelbimo buvo naudojamas kodinis pavadinimas Windows Longhorn. 2006 m. lapkričio 8 d. išleidus bandomąją versiją, jau buvo naudojamas „Windows Vista“ pavadinimas. 2006 m. lapkričio 30 d. sistema buvo pristatyta verslo klientams, o 2007 m. sausio 30 d. namų vartotojams skirta Vista pasirodė parduotuvėse.

Windows Vista Versijos

Versija Aprašymas
Windows Vista Starter Ši versija skirta besivystančioms šalims. Ji neparduodama Europoje, JAV, Kanadoje ir kai kuriose Azijos šalyse, pvz.: Japonijoje, sistema yra itin stipriai „apkarpyta” ir jos kūrėja Microsoft yra peikiama už tokią niekur realiai nepritaikomą sistemą.
Windows Vista Home Basic Ši versija yra „apkarpyta“ Windows Vista versija. Ji neturi, kai kurių galimybių, pvz.: neturi Windows Aero aplinkos, kuri rodo permatomus ir trimačius langus. Skirta namų vartotojams.
Windows Vista Home Premium Versija skirta namų vartotojams, kurie nori ne tik įprastinės vartotojo sąsajos, bet Aero aplinkos ir kitų priedų.
Windows Vista Enterprise Ji skirta labai didelėms kompanijoms, norinčioms valdyti visą savo vidinį kompiuterių tinklą centralizuotai.
Windows Vista Ultimate Ši versija turi visas įmanomas Windows Vista galimybes.
Windows Vista Business Versija, skirta komercinėms įmonėms.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows Server 2008

„Microsoft Windows Server 2008“ yra nauja operacinės sistemos „Windows Server“ karta, kuri padeda informacinių technologijų (IT) specialistams maksimaliai padidinti infrastruktūrų kontrolę ir tuo pat metu teikti puikias pasiekiamumo ir valdymo galimybes, taip kuriant daug saugesnę, patikimesnę ir atsparesnę serverio aplinką. „Windows Server 2008“ didina organizacijų vertę, nes užtikrina, kad visi vartotojai (neatsižvelgiant į jų buvimo vietą) galės iš tinklo gauti visą paslaugų komplektą. „Windows Server 2008“ taip pat teikia geresnį operacinės sistemos ir diagnostikos galimybių supratimą ir leidžia administratoriams skirti daugiau laiko verslo vertei didinti.

„Windows Server 2008“ sukurta remiantis laimėjimus pelniusios operacinės sistemos „Windows Server 2003“ sėkme ir pranašumais bei naujovėmis, pristatytomis 1 pakeitimų pakete ir „Windows Server 2003 R2“. Tačiau „Windows Server 2008“ yra daug daugiau nei ankstesnių operacinių sistemų patobulinimas. „Windows Server 2008“ buvo sukurta, kad teiktų organizacijoms našiausią platformą, skirtą įgalinti įdomias, naujas naudingas pagrindinės operacinės sistemos funkcijas ir patobulinimus programose, tinkluose ir žiniatinklio tarnybose – nuo darbo grupių iki duomenų centrų.

„Windows Server 2008“ technologijos

Geresnis valdymas

Tinklo serverių valdymo ir (dar svarbiau!) prieigos prie šių serverių palaikymas turėtų būti esminis tinklo administratorių prioritetas. Tuo tikslu „Windows Server 2008“ yra dvi naujos funkcijų sritys, skirtos padėti administratoriams išplėsti ir maksimaliai padidinti prieigos prie tinklo serverių kontrolę: tinklo prieigos apsauga ir „Internet Information Services 7.0“.

„Server Manager“: nauja „Windows Server 2008“ funkcija. Tai viena bendra vieta, skirta nurodyti informacinių technologijų administratoriams tiesioginius diegimo, konfigūravimo ir serverio vaidmenų bei funkcijų, kurios yra „Windows Server 2008“ dalis, valdymo procesus. „Server Manager“ pakeičia ir sujungia kelias „Microsoft Windows Server 2003“ funkcijas, pvz., „Manage Your Server“, „Configure Your Server“ ir „Add or Remove Windows Components“. Galite naudoti „Server Manager“ konfigūruodami įvairius vaidmenis ir funkcijas savo įrenginyje.

„Windows PowerShell“: naujas komandų eilutės apvalkalas, kuriame yra daugiau nei 130 įrankių ir integruota scenarijų kalba. Ji leidžia administratoriui automatinti periodines sistemos administravimo užduotis, ypač keliuose serveriuose. „Windows PowerShell“ nereikalauja perkelti esamų scenarijų ir yra idealiai pritaikytas naujoms „Windows Server 2008“ funkcijoms automatinti. „Windows PowerShell“ – nauja administratoriui skirta scenarijų kalba ir nuosekli sintaksė bei paslaugų programos, kurios leidžia sparčiau automatinti sistemos administravimo užduotis, pvz., „Active Directory“, terminalo serverį ir „Internet Information Server (IIS) 7.0“, ir pagerina jūsų organizacijos gebėjimą atkreipti dėmesį į unikalias aplinkos sistemos valdymo problemas.

„Windows PowerShell“ paprasta pasirinkti ir išmokti naudoti, nes tam nereikia programavimo žinių. Be to, jis veikia su jūsų esama IT infrastruktūra, esamais scenarijais ir komandų eilutės įrankiais.

„Internet Information Services 7.0“: „Windows Server 2008“ pateikia vieną publikavimo žiniatinklyje platformą, kuri integruoja „Internet Information Services (IIS) 7.0“, ASP.NET, „Windows Communication Foundation“, „Windows“ operacijų srauto programavimo platformą ir „Windows SharePoint Services 3.0“. „IIS 7.0“ yra svarbus esamo „Windows“ žiniatinklio serverio patobulinimas, kuris atlieka svarbų vaidmenį integruojant žiniatinklio platformos technologijas. „IIS 7.0“ padeda kūrėjams ir administratoriams maksimaliai didinti tinklo arba interneto sąsajų kontrolę naudojant pagrindines funkcijas – paskirtąjį administravimą, patobulintą saugą ir sumažintą pažeidžiamą sritį, integruotą žiniatinklio tarnybų programų ir būklės valdymą – ir pagerintus administravimo įrankius.

Domeno valdiklis, skirtas tik skaityti (RODC – Read-Only Domain Controller): operacinėje sistemoje „Windows Server 2008“ pateikiama naujo tipo domeno valdiklio konfigūracija, kuri leidžia organizacijoms lengvai diegti domeno valdiklį vietose, kuriose neįmanoma užtikrinti fizinės domeno valdiklio saugos. RODC prižiūri tik skaityti skirtą nurodyto domeno „Active Directory“ katalogo tarnybos duomenų bazės kopiją. Iki šio leidimo vartotojai, kurie turėdavo autentifikuotis, kad galėtų naudoti domeno valdiklį būdami filiale, negalinčiame tinkamai fiziškai apsaugoti domeno valdiklio, turėdavo tai atlikti naudodami teritorinį tinklą (WAN). Daugeliu atvejų tai būdavo neefektyvus sprendimas. Kai tik skaityti skirta „Active Directory“ duomenų bazės kopija yra arčiau filialuose esančių vartotojų, jie gali greičiau įeiti ir efektyviau prieiti prie tinkle esančių autentifikavimo išteklių net aplinkose, kuriose nepakanka atitinkamos fizinės saugos norint diegti įprastą domeno valdiklį.

Didesnis lankstumas

Keičiantis verslo poreikiams, kinta ir reikalavimai, kuriuos organizacijos kelia savo serveriams. Tuo pat metu dėl serverių technologijų geresnių galimybių keičiasi būdai, kuriais organizacijos ir galutiniai vartotojai naudoja šias technologijas. „Windows Server 2008“ sukurta taip, kad galėtumėte modifikuoti savo infrastruktūrą, ją pritaikyti kintančioms verslo reikmėms ir išlikti dinamiški. Įmonėms, kurioms reikia naudoti domeno valdiklį vietose, kurios fiziškai nesaugios, arba tik su verslo programomis, „Windows Server 2008“ siūlo naują konfigūravimo parinktį: domeno valdiklį, skirtą tik skaityti (RODC – Read-Only Domain Controller). Įmonėms, kuriose yra nuotolinių vartotojų, „Windows Server 2008“ siūlo įdomių terminalų tarnybų patobulinimų ir naujovių, kurie palengvina sklandų nuotolinių ir vietinių programų integravimą kliento kompiuteriuose, prieigą prie tų pačių nuotolinių programų naudojant žiniatinklio naršyklę ir būdą prieiti prie nuotolinių terminalų ir programų per užkardas. „Windows“ visuotinio diegimo tarnybos padeda organizacijoms, kurios turi tuo pat metu įdiegti kelis serverius ir kompiuterius, greitai ir lengvai diegti naujus kompiuterius tinkle naudojant vaizdų analize pagrįstą diegimą.

„Server Core“: pradedant „Windows Server 2008“ 2 beta versijos leidimu, administratoriai gali pasirinkti diegti „Windows Server“ tik tarnybas, kurių reikia DHCP, DNS, failų serverių ar domeno valdiklio vaidmenims atlikti. Naudojant šią naują diegimo parinktį nebus diegiamos nesvarbios tarnybos ir programos, bet bus pateikiamos pagrindinės serverio funkcijos be papildomų elementų. Nors „Server Core“ diegimo parinktis yra visiškai funkcionalus operacinės sistemos režimas, palaikantis vieną iš paskirtųjų vaidmenų, jame nėra serverio grafinės vartotojo sąsajos (GUI). „Server Core“ diegime yra tik paskirtiesiems vaidmenims reikalingi elementai, todėl „Server Core“ diegimui paprastai reikia mažiau priežiūros ir naujinimų, nes yra mažiau komponentų, kuriuos reikia tvarkyti. Kitaip tariant, serveryje įdiegta ir veikia mažiau programų ir komponentų, todėl tinklui kyla mažesnė atakų grėsmė ir sumažinama pažeidžiama sritis. Jei randama neįdiegto komponento saugos spraga ar pažeidžiama vieta, nereikia naudoti pataisų paketo.

Terminalų tarnybos: „Windows Server 2008“ pristato naują terminalų tarnybų funkciją, leidžiančią užmegzti ryšį su nuotoliniais kompiuteriais ir programomis. Terminalų tarnybų „RemoteApp“ visiškai integruoja terminalų tarnybose vykdomas programas su vartotojų kompiuteriais, todėl jos veikia, lyg būtų vykdomos atskiro vartotojo vietiniame kompiuteryje. Vartotojai gali vykdyti nuotolinės vietos programas kartu su savo vietinėmis programomis. Terminalų tarnybų „Web Access“ pateikia tokį patį nuotolinių programų prieigos lankstumą naudojant žiniatinklio naršyklę ir net daugiau įvairių būdų, kuriais vartotojas gali prieiti prie terminalų tarnyboje vykdomų programų ir jas naudoti. Šios funkcijos kartu su terminalų tarnybų šliuzu leidžia vartotojams prieiti prie nuotolinių darbalaukių ir programų naudojantis HTTPS būdu, suderinamu su užkarda.

„Windows“ visuotinio diegimo tarnybos (WDS): WDS (atnaujinta ir iš naujo sukurta „Windows Server 2008“ nuotolinio diegimo tarnybų versija) padeda sparčiai pasirinkti ir diegti vaizdų analize pagrįstas „Windows“ operacines sistemas. WDS leidžia naudojant tinklą diegti „Windows Vista“ ir „Windows Server 2008“ „tuščiuose“ kompiuteriuose (kuriuose neįdiegta jokia operacinė sistema) ir net palaiko mišrias aplinkas, įskaitant „Microsoft Windows XP“ ir „Microsoft Windows Server 2003“. „Windows“ visuotinio diegimo tarnybos teikia tiesioginį sprendimą, leidžiantį diegti „Windows“ operacinę sistemą kliento ir serverio kompiuteriuose, sumažina bendrą savikainą (TCO) ir supaprastina „Windows Server 2008“ ir „Windows Vista“ diegimą.

Didesnis Saugumas

Tinklo prieigos apsauga (NAP – Network Access Protection): nauja struktūra, leidžianti IT administratoriams apibrėžti tinklo būklės reikalavimus ir uždrausti šių reikalavimų neatitinkantiems kompiuteriams užmegzti ryšį su tinklu. NAP taiko administratoriaus apibrėžtas strategijas, kuriose aprašomi organizacijos būklės reikalavimai. Pavyzdžiui, apibrėžti būklės reikalavimai gali būti visų operacinės sistemos naujinimų diegimas, antivirusinės programinės įrangos turėjimas arba apsaugos nuo šnipinėjimo programinės įrangos diegimas ir naujinimas. Taip tinklo administratoriai gali apibrėžti pagrindinį apsaugos, kuri turi būti kompiuteriuose užmezgant ryšį su tinklu, lygį.

„Microsoft BitLocker“ pateikia papildomą jūsų duomenų saugą užkoduodama svarbius duomenis keliuose diskuose, todėl duomenys saugūs net tada, kai sistemą naudoja neįgaliotas asmuo arba kai joje nustatytas kitos operacinės sistemos laikas, duomenys ir kontrolė.

Nepavykusių sankaupų ypatybė: patobulinimai skirti palengvinti serverio sankaupų konfigūravimą teikiant jūsų duomenų ir programų apsaugą ir prieinamumą. Naudodami naująjį patvirtinimo įrankį nepavykusiose sankaupose, galite tikrinti ir nustatyti, ar jūsų sistemos, saugyklos ir tinklo konfigūracija tinka sankaupai. Naudodami nepavykusių sankaupų ypatybę „Windows Server 2008“, administratoriai gali paprasčiau vykdyti sąrankos, perkėlimo, valdymo ir operacijų užduotis. Sankaupų infrastruktūros patobulinimai padeda administratoriams maksimaliai padidinti vartotojams teikiamų paslaugų prieinamumą, padidinti saugyklos ir tinklo našumą bei pagerinti saugą.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows 7

„Windows 7 (ankstesnis kodinis pav. Blackcomb ir Viena) yra sekanti Microsoft Windows operacinė sistema, skirta naudoti asmeniniuose kompiuteriuose, įskaitant namų ir verslo stalinius kompiuterius, nešiojamus kompiuterius, Tablet PC, ir kt.
Skirtingai nei jo pirmtakė, „Windows 7 taip sutvarkyta ir modernizuota, kad būtu visiškai suderinama su esamomis įrangos tvarkyklėmis, programomis ir aparatine įranga. Kaip nurodė bendrovė, daugiausia dėmesio buvo skirta pertvarkyti ” Windows ” Shell, namų tinklo sistemą, vadinamą HomeGroup, bei didelius efektyvumo pagerinimus. Kai kurios programos, kurios buvo anksčiau Windows operacinėj sistemoj tokios kaip „Windows Mail”, „Windows Movie Maker” ir „Windows Photo Gallery”, nebebus įtrauktos į operacinę sistemą, o siūlomos atskirai kaip dalis „Windows Live Essentials” komplekte.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows 8

Windows_8_Start_Screen

Windows 8 – Microsoft kompanijos sukurta operacinė sistema, pakeitusi savo pirmtakę Windows 7 operacinę sistemą. Microsoft Windows 8 operacinė sistema skirta personaliniams, nešiojamiems kompiuteriams, planšetėms ir kitiems asmeniniams kompiuteriams. Operacinė sistema buvo išleista į gamybą 2012 m. rugpjūčio 1-ąją, į rinką išleista 2012 m. spalio 26-ąją. Windows 8 naudoja Windows NT branduolio 6.2 versiją.

Windows 8 operacinėje sistemoje, palyginti su ankstesnėmis Windows versijomis, yra nemažai pakeitimų, daugiausia orientuotų į patogesnį naudojimąsi mobiliuosiuose įrenginiuose (pvz., planšetiniuose kompiuteriuose), taip siekiant sėkmingiau konkuruoti su Android bei iOS operacinėmis sistemomis.

Ši operacinė sistema turi naują lietimui pritaikytą naudotojo sąsają, paremtą „Metro“ dizaino principais. „Start“ meniu pakeistas „Start screen“ su keturkampėmis dinamiškai atnaujinamomis plytelėmis, kurios ženklina vieną ar kitą programą. „Start screen“ pakeitė ankstesnėse Windows versijose buvusį „Start“ meniu. Windows 8 darbalaukis nedaug tesiskiria nuo Windows 7, tik nėra „Start“ mygtuko, „Aero“ naudotojo sąsajos elementų.

2013 m. spalio 17 d. kompanija išleido naująją Windows 8 versiją Windows 8.1. Joje atsirado įvairių 8 versijos patobulinimų, atsižvelgus į vartotojų ir kūrėjų kritiką.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows 8.1

Windows_8.1_Start_screen

Tai sekantis stambus atnaujinimas po Windows 8. Naujovių sąrašas:

Lengviau pritaikyti vartotojui. „Windows 8.1“ pradžios ekrane vartotojas gali nusistatyti įvairius plytelių dydžius, taip pat yra didesnis ekrano fonų ir spalvų pasirinkimas. Be to, vartotojas gali pasirinkti, nuo kurio ekrano nori pradėti naudotis „Windows“ – nuo „Start“ ekrano arba nuo gerai pažįstamo „Windows“ darbastalio. Tuo metu visi „Windows“ įrenginiai gali likti suderinti su sinchronizuojama „Microsoft“ paskyra.

„Start“ mygtukas ir paprastesnė navigacija. Su „Windows 8.1“ grįžta ir gerai pažįstamas navigacijos įrankis – „Start“ mygtukas. Atnaujintas programų peržiūros variklis leidžia greitai peržiūrėti visas kompiuterio programas, o skiltis „Pagalba + patarimai“ pataria, kaip kuo efektyviau jas paleisti.

Efektyvesnė paieška. Naujoji „Bing Smart Search“ leidžia paprastu būdu ieškoti internete vienoje programėlėje, kuri pritaikyta lietimui jautriems ekranams. Tereikia perbraukti pirštu ar suvesti ieškomą žodį „Start“ ekrane ir „Bing Smart Search“ suras dokumentą kompiuteryje, nuotrauką „SkyDrive“ talpykloje, programėlę, dainą ar interneto svetainę.

Turtingas programėlių komplektas nuo pat pradžių. „Windows 8.1“ atkeliauja iškart su naudingų programėlių komplektu: „Skype“, patogi pašto programėlė, „Bing Food & Drink” receptų paieška, video peržiūros programėlė „Xbox Video“. Su „Windows“ atnaujinimu taip pat pateikiama naujoji „Internet Explorer 11“ naršyklė – greita, sklandi ir puikiai pritaikyta lietimui jautriems ekranams. „Internet Explorer 11“ sinchronizuoja naršymo istoriją, mėgstamiausias svetaines ir nustatymus visuose „Windows 8.1“ įrenginiuose. Be to „Windows 8.1“ gali dirbti su 3D spausdintuvais, t.y. tokį spausdintuvą bus galima paprastai prijungti prie kompiuterio, spausdinti ir kompiuteris atpažins 3D formato failus.

Patobulintas daugiaprogramis režimas. „Windows 8.1“ leidžia vienu metu ekrane paleisti iki keturių programų, keisti jų užimamą erdvę bei vienai programai paleisti kitą. „Windows 8.1“ taip pat pagerėjo kelių monitorių režimas, todėl galima pasirinkti, ar ta patį vaizdą norima matyti per visus ekranus, ar paskirstyti atitinkamai per keletą ekranų.

„SkyDrive“ integracija. Vartotojui pageidaujant „Windows 8.1“ gali būti glaudžiai susiejama su „SkyDrive“, o tai leis kurti, redaguoti, išsaugoti ir dalintis failais praktiškai visur su bet kuriuo „Windows“ įrenginiu.

Atnaujinta „Windows Store“ programų parduotuvė. Naujas išdėstymas ir kategorijos, pavyzdžiui „New & Rising”, leidžia matyti naujausias programėles. Asmeninės rekomendacijos bus kuriamos „Bing“ pagrindu ir padės surasti tas programėles, kurių labiausiai reikia. „Windows Store“ parduotuvė nuolat pildosi naujomis programėlėmis tokiomis kaip „Evernote“, „Facebook“ specialiai „Windows 8.1“, „Hulu Plus“, „Adobe Photoshop Express“, „eBay“, „Netflix“, „NOOK“.

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows Embedded OS

Ši OS skirta naudoti vadinamosiose įterptinėse sistemose – daugiau galimybių siūlančiuose televizoriuose, namų kino ir garso sistemose, TV priedėliuose ir kituose įrenginiuose.

Tarp svarbiausių „Windows Embedded OS” ypatybių „Microsoft” pranešime nurodoma vartotoja sąsaja, suderinama su sensorine įvestimi ir valdymu judesiais, efektyvesnis energijos naudojimas, „Windows Media Center” funkcijos, pagerintas saugumas, patikimumas ir darbo stabilumas. Ši OS veikia ir su 32, ir 64 bitų procesoriais, įdiegtas suderinamumas su 6-ąja Interneto protokolo IP versija (IPv6).

Paketą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Microsoft Windows 10

win

Windows 10 – Microsoft kompanijos sukurta operacinė sistema, pakeitusi savo pirmtakę Windows 8 operacinę sistemą. Windows 10 skirta personaliniams, nešiojamiems kompiuteriams, planšetėms, Windows Phone ir Xbox One konsolei.

Apie šią operacinę sistemą buvo pranešta 2014 m. rugsėjį, o rinkoje ji pasirodė 2015 m. liepos 29 d. Vienas pagrindinių šios sistemos tikslų buvo sujungti daugelį Microsoft produktų ir jiems leisti naudotis viena bendra sistema.

Windows 10 atnaujino vartotojo sąsają – įdiegė atnaujintą „Start“ juostą, taip pat prie jos pridėjo išplėstus Start langus, naudotus Windows 8. Naujausioje sistemos versijoje nebėra Internet Explorer naršyklės, ji pakeista Microsoft Edge.

Paketą galite parsisiųsti čia:

Puslapiai: 1 2