Microsoft Windows

„Eclipse“

Eclipse yra atvirojo kodo bendruomenė, kurios projektai suteikia atvirąją PĮ kūrimo platformą su visais įsivaizduojamais įrankiais, kurių gali prireikti programuotojui. Bendruomenė yra sukūrusi virš 60 projektų, kuriuos galima būtų suskirstyti į kategorijas:

  • Enterprise Development
  • Embedded and Device Development
  • Rich Client Platform
  • Rich Internet Applications
  • Application Frameworks
  • Application Lifecycle Management (ALM)
  • Service Oriented Architecture (SOA)

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Bylų kontrolinių sumų generavimo ir tikrinimo programa „Md5summer”


Su šia programa galėsite sugeneruoti norimų bylų kontrolines sumas (md5sums), pagal kurias paskui galėsite patikrinti (taip pat su šia programa) ar nepasikeitė tos bylos. Tai ypač naudinga siunčiant didelias bylas internetu bei saugant informaciją CD/DVD diskuose ar diskeliuose, kadangi jūs 100% žinosite ar nesusigadino jums svarbios bylos.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Funkcijų grafikų braižymo programa „gnuplot“

Dauguma technikų, mokslininkų ar statistų naudoja grafikų atvaizdavimo programas kaip „Origin“ ar „Matlab“. Tačiau jos pakankamai brangios. Grafikų braižymo programa „gnuplot“ tikrai nenusileidžia savo galimybėmis šioje srityje. Savo aplinka ir darbo principu „gnuplot“ yra gana panaši į „Matlab“.

„gnuplot“ atlieka dvimačių funkcijų bei duomenų taškų atvaizdavimą įvairiais stiliais (taškais, linijomis, punktyru ir kt.), taip pat sveikų, iracionalų bei kompleksinių skaičių aritmetikos skaičiavimą ir pilnai palaiko kompleksinę aritmetiką. Trimatį duomenų, paviršių atvaizdavimą leidžia atlikti įvairiais stiliais. Įmanomi pavadinimai ties kiekviena grafiko ašimi bei taškais. Vartotojui teikiama išsami internetinė pagalba.

Programa galima dirbti įvairiose operacinėse sistemose, ji palaiko įvairius grafinius formatus bei prievadus.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Vektorinės grafikos (paišymo) programa „Inkscape”

Programa „Inkscape“ yra skirta darbui su vektorine grafika (kaip pvz. „Adobe Illustrator“ ar „Corel Draw“). Ji veikia „MS Windows“ ir įvairiose „Unix“ tipo operacinėse sistemose (pvz., „Linux“). Turi įvairių figūrų bei laisvo piešimo įrankius, taip pat teksto rašymo, klonavimo, sukimo ir kitų trasformacijų, užpildymo bei kitus įrankius.

Su „Inscape“ dirbi yra lengva, kadangi jos išvaizda panaši į daugumą šio tipo programų (kaip „Adobe Illustrator” ar „Corel Draw“), taip pat šioje programoje yra keletas lengvai įsisavinamų pamokėlių: „Pagrindiniai įgūdžiai” (Inkscape: Basic), „Sudėtingesni veiksmai” (Inkscape: Advanced), „Dizaino principai ir pagrindiniai elementai” (Elements and Principles of Design), „Patarimai ir gudrybės” (Tips and Tricks). Šias pamokėles rasite meniu Help->Tutorials.

„Inkscape“ bei pamokėlės išverstos į rusų, lenkų ir daugelį kitų kalbų.

Naudoja W3C konsorsiumo SVG (Scalable Vector Graphic) formatą. Turi galimybę įkelti rastrinę grafiką bei eksportuoti sukurtą paveikslą į PNG (Portable Network Graphic) formatą.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Diagramų kūrimo paketas „Dia“

„Dia“ – tai multiplatforminė diagramų kūrimo programa, panaši į „Visio“. „Dia“ yra nemokama atviro kodo programa su GPL licencija. Programa skirta įvairių diagramų braižymui: tinklo, elektros įrangos, programinės įrangos (UML) ir kt.

„MS Windows“ vartotojams programos valdymas gali pasirodyti kiek neįprastas. Tačiau, kiek įvaldžius programą, „Dia“ taps gan patogi. Juo labiau, kad ji pilnai atlieka pagrindines funkcijas, tai yra:

  • patogūs diagramų braižymo įrankiai;
  • įvairių diagramų kūrimo galimybės;
  • nemažas papildomų figūrų paketas;
  • papildomų modulių pridėjimas ir kt.

Pridedama dokumentacija bei papildomi įrankiai, skirti automatiniam programinių kodų generavimui iš diagramų.

Pagrindinis programos puslapis yra čia, kur rasite pradžiamokslį, atsakymus į dažnai užduodamus klausimus (DUK) bei dokumentaciją.
Windows OS skirtą Dia programos variantą galite atsisiųsti iš http://dia-installer.sourceforge.net

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Asmeninių finansų apskaitos sistema „jGnash“

Ši asmeninių finansų apskaitos sistema yra sukurta Java, todėl veikia visose platformose (įskaitant „Linux“ ir „Windows“), kuriose veikia 1.4 versijos Java vykdymo aplinka (JRE).
„jGnash“ yra panaši į „GnuCash“, tačiau turi mažiau galimybių.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–k

Rašybos tikrinimo programa „Ispell“

„Ispell“ yra rašybos tikrinimo paketas, skirtas atvirojo kodo programoms. Programa ir žodynas suderinamas su rašybos tikrinimo bibliotekomis, naudojamomis atviro kodo biuro programose: „OpenOffice“, „AbiWord“, „Mozilla“. Užtikrinama integracija su šiomis programomis „Windows“ ir „Linux“ platformose (Intel architektūros kompiuteriuose), o taip pat su programomis, sugebančiomis tikrinti rašybą naudojant „ispell“ programos programinę sąsają (Emacs, VIM, mutt).

Programos naudojamas žodynas yra suderintas su Dabartinės lietuvių kalbos žodyno (DLŽK) 2000 metų leidimu. Taip pat panaudoti ir atviro kodo „ispell-lt“ projekto 2000—2003 metais surinkti žodžiai, kurių nėra DLKŽ, dažniau pasitaikantys mokslinėje, techninėje, bei šnekamojoje kalboje. Į žodyną nebuvo įtaukti pasenę bei tarmiški žodžiai. Be DLKŽ, žodyno sudarymui buvo naudojama Dabartinės lietuvių kalbos gramatika, 1996 m. leidimas, iš kurios buvo paimtos uždaros žodžių klasės: prielinksniai, dalelytės, jungtukai, skaitvardžiai bei įvardžiai, o taip pat kai kurie prieveiksmiai.

Iš viso žodyne yra 106164 žodžiai bendrai, skaičiuojant lietuviškus ir tarptautinius. Lietuvių kalbos žodyną ir žodžių kaitybos taisykles parengė Ramūnas Lukaševičius ir Albertas Agejevas.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Songbird

Songbird – tai puikus muzikos grotuvas skirtas Linux operacinei sistemai, taip pat veikia su Windows, Mac operacinėmis sistemomis.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

„X-Chat“

„XChat“ – tai multiplatforminis IRC klientas. Programa skirta IRC pokalbiams, pilnai lituanizuota, palaiko IPv6, savyje turi Lietuvos IRC stočių adresus.

Programą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Astronomijos mokymo programa „Celestia“

„Celestia“ – tai trimatė realaus laiko kosminės erdvės modeliavimo programa, leidžianti visapusiškai susipažinti su Visata. Skirtingai nei paprastos planetariumo programos, ji nėra susieta su Žeme. Jūs galite keliauti po Saulės sistemą, į bet kurią iš šimto tūkstančių žvaigždžių ar net už mūsų Galaktikos ribos.

Programą galite parsisiųsti čia:

Puslapiai: 1 2 3 4 5