Sekmadienis su Apple: išleista macOS Mojave 10.14

„Apple“ išleido naują „Mac“ kompiuteriams skirtą „macOS“ operacinę sistemą „macOS Mojave“ (tariamas Mohave) 10.14 versiją. Šią versiją kompanija pristatė 2018 metų birželį vykusios „Worldwide Developers Conference“ metu.

Šią operacinę sistemą galės įdiegti šių „Mac“ naudotojai:

• MacBook (2015 pradžios ar naujesnių);
  • MacBook Air (2012 vidurio ar naujesnių);
  • MacBook Pro (2012 vidurio ar naujesnių);
  • Mac mini (2012 pabaigos ar naujesnių);
  • iMac (2012 pabaigos ar naujesnių);
  • iMac Pro (visų modelių); Mac Pro

WWDC metu „Apple“ daugiausiai dėmesio skyrė „macOS Mojave“ naudotojo aplinkai. Kompanija žadėjo, kad ši operacinė sistema bus paprastesnė naudoti ir veiks efektyviau. Šioje operacinėje sistemoje taip pat yra kelios naujos aplikacijos ar galimybės:

• Continuity Camera
  • Tamsios aplinkos tema
  • Desktop Stacks
  • Dynamic Desktop
  • Praplėstas „Finder“ aplikacijos galimybių sąrašas: „Gallery View“, galimybė matyti meta duomenis ir „Quick Actions“ leidžianti redaguoti failą šio net neatidarius
  • Ekrano vaizdų žymėjimas (markup)

Kai kurios „macOS Mojave“ galimybės pristatytos WWDC gali atsirasti ne iš karto, pavyzdžiui grupiniai „Face Time“ skambučiai leidžiantys vaizdo skambučiu bendrauti su 32 pašnekovais vienu metu.

„macOS Mojave“ taip pat patobulintas Siri veikimas, įdiegta galimybė valdyti „Home Kit“ įrenginius bei naudoti „Find my iPhone“ funkciją. „Quick Look“ funkcija turi redagavimo galimybes, „Apple Mail“ aplikacija palaiko Emoji ir geba pasiūlyti pašto saugyklą, kurioje išsaugoti laišką. Šioje operacinėje sistemoje taip pat patobulintas darbas su slaptažodžiais, įdiegtas APFS failų sistemos palaikymas „Fusion“ tipo diskams ir eGPU palaikymas aplikacijoms pasirinktinai.

„macOS Mojave“ palaikančiuose kompiuteriuose šią operacinės sistemos versiją atsisiųsti galite iš „Mac App Store“.