Nereikalingų procesų išjungimas Windows 7 sistemoje

Kad ir kaip jūsų kompiuteris sparčiai dirbtų, visada norisi jį padaryti dar spartesnį, ypač jei jis nėra toks greitas. Būtent todėl šiame įraše pabandysime aprašyti, kaip galite paspartinti savo kompiuterio darbą Windows operacinėje sistemoje, išjungdami jums nereikalingus procesus ir taip atlaisvindami jūsų kopiuterio darbinę atmintį (RAM).

Visų pirma kas yra tas procesas?

Tai tokia programa, kuri veikia kompiuterio „fone“, jūs jos nematote, tačiau ji yra lygiai tokia pati programa, kaip pvz. „Google Chrome“, tik ji neturi grafinės sąsajos, o tai reiškia, kad jūs tiesiog negalite jos valdyti, kaip bet kokios kitos programos. Kitaip tariant, procesai/servisai leidžia dirbti kitoms programoms jūsų kompiuteryje, pvz. Themes procesas palaiko Windows Aero, Basic ir kitas dailesnes temas, tačiau jei Themes procesą išjungtume, mes galėtume dirbti tik su Windows Classic tema ( Windows 98 ) tema.

Prieš pradedant …

Jei bent truputį supratote, ką norėjome jums pasakyti prieš tai esančioje pastraipoje, tuomet eime toliau. Iš tikrųjų savo paties įdomumui galite pasižiūrėti, kiek procesų veikia prieš proceso išjungimą ir žinoma po jo, taip pat kiek atsilaisvins RAM ( p.s. nesitikėkite kažkokių stulbinančių rezultatų). Tam padaryti jums tereikia išsikviesti Task Manager, spadžiame ALT + CTRL +DEL, procces kortelėje matysite kiek procesų yra vykdoma, o performance rasite visą informaciją apie operatyviąją atmintį.

Taip pat dėl savo paties saugumo galite pasidaryti „sugrįžimo tašką“ (Restore point), į kurį sugrįšite, jei padarysite kažką ne taip, kaip reikia, nors, kad taip atsitiks tikimybė labai nedidelė. Tad jei nusprendėte, kad jokio sugrįžimo taško jums nereikia, praleiskite kitą žingsnį ir keliaukite toliau.

„Restore point“ kūrimas – spaudžiame start mygtuką ir paieškos laukelyje rašome „create a restore point“, tada spaudžiame ant programos, pasirenkame C arba tą disko skirsnį, kuriame yra jūsų operacinė sistema ir spaudžiame create mygtuką, pavadiname sugrįžimo tašką norimu vardu, spaudžiame enter ir jūs jau saugūs!

Išjungiame nereikalingus procesus

Einame į start, paieškos laukelyje rašome services ir spaudžiame enter. Išjungti norimus procesus ar keisti jų būseną yra labai paprasta, tiesiog spaudžiate ant proceso dešiniu pelės klavišu, renkatės properties ir tada išsirenkate norimą startup type.

Truputi apie kiekvieną startup type:

Automatic (Delayed start) – reiškia, kad procesas yra įjungiamas peleidus operacinę sistemą, tačiau jis truputį kitaip nei „Automatic“ pasileidžia tik užsikrovus visoms programoms, įjungus kompiuterį. Principas toks pat, kaip paprasto Automatic.

Automatic – reiškia, kad procesas yra įjungiamas kai tik paleidžiate kompiuterį ir jis veikia visą laiką, net jei šis procesas jums ir nėra reikalingas ar išvis jo niekada nenaudosite. Būtent todėl jusų kompiuteris ir yra stabdomas nereikalingų procesų.

Manual – reiškia, kad servisas yra išjungtas, tačiau jei kažkokia programa reikalaus, kad jis būtų įjungtas, servisas automatiškai tai padarys pats. Manual yra pats geriausias variantas jei nežinote, ką tiksliai servisas daro, ir apskritai, jis saugesnis už disable, todėl rekomenduojame ši pasirinkimą.

Disable – reiškia, kad servisas yra išjungtas ir jis niekada nebus įjungiamas automatiškai, net jei ir kažkokia programa neveiktų vėl dėl to serviso.

Ką kiekvienas procesas atlieka galite pasiskaityti kairėje Services lango pusėje paspaudus ant vieno iš procesų. Jei apie tai informacijos mažoka, bandykite paieškoti Google. Kitas būdas yra išjunginėti servisus nesukant galvos ir pasinaudojant vienu puslapio pavadinimu BlackViper.com, kuriame rasite kiekvienos Windows 7 versijos saugius, optimizuotus ir „plikų kaulų“ procesų nustatymus.