Septynios mažai žinomos Windows 7 funkcijos

Windows 7 yra geriausia Microsoft kompanijos sukurta operacinė sistema. Nors dar prieš išleidžiant šią operacinę sistemą, buvo daug kalbama, apie būsimas funkcijas, tokias kaip Aero, patobulintas Media Centras arba darbastalio skaidymas į dalis, tačiau didelė dalis vartotojų net nežino, kad egzistuoja ir daug kitų šaunių funkcijų. Šiame straipsnyje aptarsime septynias vartotojams mažai žinomas Windows 7 funkcijas.

1.            „Dievo režimas“

Įsirašę operacinę sistemą, dauguma vartotojų nori naudotis visomis įmanomomis operacinės sistemos funkcijomis. „Dievo“ režimas skirtas, būtent tokiai masei žmonių. Norint naudotis šia funkcija, reikia bet kurioje kietojo disko vietoje sukurti naują aplanką (New Folder) ir jį pervadinti į Dievo_rezimas.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} . Aplankas pakeis savo išvaizdą iš paprastos naujo aplanko piktogramos į valdymo skydo (Control Panel) piktogramą. Nuo šios, šis aplankas turės daugybę kompiuterio sistemos nustatymų.

2.            Problem Steps Recorder’is

Problem Steps Recorder yra nauja Windows operacinės sistemos funkcija, skirta darbo kompiuteriu metu iškilusių problemų registravimui. Programa paleidžiama į Start paieškos laukelį įrašius „PSR“. Programa turi minimalią vartotojo sąsają, kurioje vartotojui reikia paspausti Start Record mygtuką ir atkartoti veiksmus, kurių metu buvo matomas klaidos pranešimas, įrašo metu įrašomi ir visi mygtukų paspaudimai. Šį vaizdo įrašą galima peržiūrėti ir išsiųsti „Support’ui“. Taip pat šį įrašą galima konvertuoti į MHTML formatą.

3.            AppLocker

Reklamuojant Windows 7 operacinę sistemą, didelis dėmesys buvo skiriamas pabrėžiant lengvą vartotojo sąsajos perpratimą. Buvo minima, jog net vaikas sugebėtų naudotis, šia operacine sistema. Ši reklaminė kampanija turėjo tiek pliusų, tiek minusų. Vienas iš minusų buvo tas, jog tėvai ne visuomet savo vaikams nori leisti naudotis visomis kompiuteryje įdiegtomis programomis. Šios problemos sprendimas yra AppLocker įrankis. Kad paleistumėte šį įrankį, į Start paieškos laukelį reikia įvesti „GPEDIT.MSC“ komandą. Atsidarys naujas kompiuterio konfigūracijos langas, kuriame pasirinkę Configuration > Windows Settings > Security Settings > Application Control Policies > AppLocker skiltį galėsite nustatyti tam tikrus programų paleidimo polisus. (Deja ši funkcija veiks tik ant Windows 7 Ultimate versijos)

4.            Windows Movie Maker prieigos prie tinklo funkcija

Įprasta, jog, su Windows Movie Maker programa galime karpyti, redaguoti ir nuo Windows 7 laikų dalintis video įrašais su draugais. Tačiau didelė šios programos vartotojų dalis pasigenda prieigos prie tinklo, o tiksliau vaizdo įrašų importavimo iš serverių funkcijos. Norint naudotis tokia funkcija, jums reiks naudotis REGEDIT programa. Tačiau reiktų žinoti, jog šios programos naudojimas, gali būti kenksmingas kompiuteriui. Naudodamiesi šia programa, turėkite omenyje, jo redaguosite registrus, todėl stenkitės nepadaryti klaidų, rašydami komandas. Kad paleistumėte šią programą, Start paieškos laukelyje surinkite frazę „regedit“ ir paspauskite Enter. Kai atsidarys registrų redagavimo langas, jame pereikite į HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows Live\Movie Maker value. Kai būsite tame aplanke, reikės pridėti DWORD reikšmę vadinamą AllowNetworkFiles ir priskirti jai reikšmę 1. Dabar bus galima importuoti video failus iš tinklo.

5.            Virtualus WiFi

Tai nauja ir mažai žinoma funkcija, kuri leis prijungti kompiuterį prie programine įranga pagrįsto skirstytuvo (router’io). Virtuali WiFi funkcija leis kompiuteriui jungtis prie kitų bevielių įrenginių, tokių kaip staliniai kompiuteriai, muzijos grotuvai, mobilieji telefonai ir kitų įrenginių kurie yra nustatyti kaip namų tinklo (home network) įrenginiai, bei interneto. Tik deja ši funkcija veikia tik tuomet, jei Jūsų kompiuterio tinklo plokštė palaiko ją. Jeigu naudojate tvarkykles, kurios palaiko Virtual WiFi funkciją, tereikia susikonfigūruoti ir susikurti prieigą, rekomenduoju nemokamą ir lengvai perprantamą Virtual Router programinę įrangą.

6.            Prisijungimo prie vartotojo paskyros lango keitimas

Ar kada nors norėjote jungdamiesi prie paskyros matyti savo pasirinktą nuotrauką, o ne įprastą Windows foną? Yra nemažai įrankių, kurių pagalba, galite pakeisti fono vaizdą. Vienas iš nemokamų ir tikrai neblogų įrankių yra Logon Changer, kuris leis fono paveikslėlį pakeisti jūsų pasirinktu paveikslėliu. Kita programa – Logon Screen Rotator pridės prisijungimo langui žaismingumo, keisdama fono paveikslėlius kas tam tikrą laiką.

7.            UAC pritaikymas

UAC arba kitaip – User Account Control įrankis, leidžia redaguoti programų saugumo parametrus. Ši funkcija jau buvo įdėta į Windows Vista operacinę sistemą, tačiau ją buvo sunkoka naudotis ir dauguma vartotojų net nežinojo kad ji apskritai egzistuoja. Microsoft kompanija gavusi vartotojų pastabas dėl šios funkcijos, naujajai operacinei Windows 7 sistemai, padarė ją daug paprastesnę. Dabar galima daug lengviau keisti vartotojo paskyros nustatymus. Spaudžiame Start > Control Panel > Change User Account Settings ir čia keičiame nustatymus savo nuožiūra.