Kitos operacinės sistemos (4 dalis)

Inquisitor

Inquisitor – tai atvirojo kodo sistema, kuri skirta kompiuterio gedimų diagnostikai, sertifikacijai bei įvairių sistemos veiksnių stebėjimui tiek darbe, tiek namuose. Ši OS paremta Alt Linux. Ji gali būti modifikuojama ir yra prieinama LiveCD/DVD formatais.

Plamo Linux

Plamo Linux yra Slackware Linux paremta Linux distribucija, kuri buvo sukurta Japonijoje.

Grafpup Linux

Grafpup Linux – tai darbastalio tipo Linux operacinė sistema, kuri sukurta remiantis Puppy Linux. Jos tikslas būti naudingai grafikos dizaineriams ir kitiems šios srities profesionalams ir tuo pat metu būti kiek imanoma mažai. Grafpup LiveCD užima apie 75MB su naujausiomis GIMP, Cinepaint, Inkscape, ir Scribus programų versijomis.

Kwort Linux

Kwort – tai Slackware paremta Linux distribucija, kuri naudoja GTK+ toolkit ir Xfce darbastalį. Jos pagrindinė sąvybė yra kpkg paketų menedžeris, kuris surenka įvairius trūkstamus programinius paketus iš įvairių šaltinių (angl.-mirrors).

Draco Linux

Draco Linux –  tai distribucija paremta Slackware Linux ir pkgsrc, paketų valdymo sistema, kurią sukūrė NetBSD. Ji platinama kaip minimali bazinė sistema, bet didelį įvairios programinės įrangos kiekį galima atsisiųsti iš projekto FTP serverio.

Trinity Rescue Kit

Trinity Rescue Kit (TRK) – tai Linux LiveCD distribucija, skirta Windows bei Linux sistemų tvarkymui: duomenų gelbėjimas, registrų tvarkymas, slaptažodžių atstatymas ir klonavimas. Ši distribucija turi pakankamai daug įrankių, skirtų duomenų atstatymui, Windows instaliacijai tinkle,  NTFS skirsnių tvarkymui, disko skirsnių kūrimui ir t.t. Ši distribucija sukurta remiantis Mandriva Linux, bet turi keletą savų ypatybių.

blackPanther OS

blackPanther OS – tai Vengrijoje, Mandriva Linux pagrindu sukurta Linux distribucija bei LiveCD.

IPCop Firewall

IPCop Linux – tai Linux distribucija, kurios tikslas apsaugoti tinklą, kuriame ji suinstaliuota. IPCop skirta tiems, kurie nori dirbti saugiuose tinkluose.

Freespire

Freespire – tai Linux bendruomenės sukurta Linux distribucija, kurioje sudėta visa, kas geriausia – nemokama programinė įranga, laisvai platinama distribucija, daug atvirojo kodo projektų ir t.t. Sistemos sudėtyje įvairūs kodekai, tvarkyklės įvairiems įšoriniams ir vidiniams įrenginiams. Ši distribucija sukurta, remiantis Debian bei Ubuntu Linux pavyzdžiais. Šios distribucijos didžiausia remėja yra Linspire kompanija.

PC OS

PC/OS – tai vartotojui draugiška, namams bei serveriams skirta Linux distribucija, kuri sukurta remiantis Xubuntu. Populiariausių interneto naršyklių įskiepių palaikymas, programiniai paketai multimedia produkcijai, BeOS darbastalio temos ir t.t. PC/OS pristatoma keliose versijose: OpenDesktop, OpenWorkstation ir WebStation.

Puslapiai: 1 2 3 4 5 6