Unix Like (ne BSD)

Solaris

Iš visų pusių stipriai spaudžiama, atvirojo kodo operacinių sistemų „Sun Microsystems“ nusprendė viešai pateikti savąją operacinę sistemą – „Solaris“. Naujai atsidariusioje svetainėje pateikiama informacija atvirojo kodo programinės įrangos kūrėjams, „Sun Microsystems“ naujienos ir kt. Šis kompanijos žingsnis sudomino ne tik „Solaris“ vartotojus. „Gentoo Linux“ kūrėjai paskelbė pritaikysiantys savą paketų valdymo sistemą „Portage“ bei programinės įrangos paketus „Sun“ sukurtai operacinei sistemai.

Paketą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Debian GNU/Hurd (Turi savo MACH mikro-branduolį)

Skirtingai nuo Linux, kuris yra „monolitinis” kernelis, Hurd naudoja
Mach mikro-branduolį, jį naudoja net ir MacOS X ir NextStep kuris „apauginamas” demonais, kurie jau aptarnauja konkrecius irenginius, failu sistemas, ir visą kitą. Skirtumas dar tas, kad skirtingai nuo kitu OS, HURD visi šitie demonai nėra kernelio dalis, o veikia kaip vartotojo programos ir su jais galima visokias machinacijas
daryti. Pvz. galima į savo katalogų medį įsimontuoti kokio ftp serverio
katalogų medį ir po to jame dirbti be jokiu ftp programų.

Paketą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Mac OS X (Turi savo branduolį)

Mac OS – grupė operacinių sistemų, kurtų Apple firmoje 1984-2000. Nuo 2001 šias sistemas pakeitė UNIX pagrindu sukurta Mac OS X. Mac OS sistemos yra pilnai objektinės, orientuotos į vartotoją grafinės sistemos, turinčios gana ribotas programų valdymo (angl. multitasking) galimybes, yra skirtos tik Apple Macintosh tipo kompiuteriams. Iš kitų operacinių sistemų išsiskiria objektine failų sistema, leidžiančia itin efektyviai valdyti failus, programų nustatymus ir pan. Istoriškai Mac OS buvo sukurta, remiantis kai kuriais Xerox kompanijos darbais, tačiau originalios Apple programuotojų idėjos leido sukurti pirmą tikrai draugišką vartotojo aplinką. Mac OS yra laikoma idėjine visų šiuolaikinių grafinių vartotojo aplinkų pramote.

Paketą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Darwin Apple

Darwin sukurta FreeBSD pagrindu ir yra prieinama kaip „Open source” (nemokama).
Tai stabili, greita ir saugi OS tiek darbiniam, tiek Server tipo kompiuteriui.
Tai taip pat Mac OS X pagrindas. Pirmą kartą rinkoje pasirodė 2000m.

  • Procesorius 386 ar geresnis
  • RAM 32MB, rekomenduojama 64MB
  • HDD 800MB, rekomenduojama 2GB
  • Failų sistema UFS
  • Grafika VGA
  • Pilnai nemokama (Remiantis GNU license)

Paketą galite parsisiųsti čia:

——————————————————————————————————————–

Rhapsody OS

Rhapsody tai Apple ateities operacinės sistemos kodinis pavadinimas, duotas tuo periodu, kada 1996 metais Apple įsigijo NeXT kompaniją ir iki Mac OS X paskelbimo 1998m. Nebepalaikoma.

Paketą galite parsisiųsti čia: