SONY Series 35 Model 10
Šis kompiuteris buvo skirtas teksto apdorojimui ir buvo labai panašus į Apple Macintosh (bet su Macintosh nesuderinamas). Nors jis buvo sukurtas darbui su tekstu, jis neturėjo pelės. Jis turėjo grafinę sąsają ir specialius klavišus darbui su tekstu (cut/paste/move/).
Pavadinimas: Series 35 Model 10
Gamintojas: Sony
Tipas: Profesionalus kompiuteris
Kilmės šalis: Japonija
Išleidimo metai: 1985
CPU: 2 Z80A
RAM: 256 KB
Spalvos: Vienspalvis
——————————————————————————————————————–
MATSUSHITA National JR 300
Sėkmingas JR 200 įpėdinis.
Beveik viskas buvo pakeista, bet kompiuteris turėjo 2 procesorius, kad išlaikyti
suderinamumą su ankstesniais modeliais (JR-200).
Pavadinimas: National JR 300
Gamintojas: Matsushita
Tipas: Namų kompiuteris
Kilmės šalis: Japonija
Išleidimo metai: 1984
CPU: Zilog Z80A + MN1800A (6802 suderinamas)
RAM: 82 kb
Grafiniai režimai: 640 x 200 / 320 x 200 / 640 x 400
Spalvos: 8
——————————————————————————————————————–
Canon CX-1 / BX-3
Šis verslo kompiuteris turi monitorių bei 2 įmontuotus 5,25 colių diskasukius. Diskas negali būti išimtas tol, kol atidarytas failas. Kompiuteryje „CX-1“ naudojama operacinė sistema „MCX“ (Media for Canon X series), ji primena „CP/M“. Simbolių matrica susideda iš 5×7 taškų paprastiems simboliams bei 7×9 taškų pusiau grafiniams simboliams. Japonijoje buvo siūlomas grafinis variantas 300×260, tačiau jis nebuvo pateiktas JAV rinkai.
„Canon BX-3“ – tai tokia pati mašina, išskyrus tai, jog CRT monitorių pakeitė fluorescentinis monitorius.
——————————————————————————————————————–
IBM RT
Kompiuteris „IBM RT“ arba „PC/RT“, arba „6150“ buvo 32 bitų „RISC“ mašina. Iš tiesų „RT“ reiškė „RISC technologija“, o „RISC“ – tai „Reduced Instruction Set Computers“. Ši mašina buvo pirmasis kompanijos „IBM“ bandymas sukurti vieno vartotojo darbo vietą. Tai serijos „RS/6000“ protėvis. „RISC“ technologijos privalumai: mažesnis procesoriaus lustas, mažesnis saugojimo instrukcijų rinkinys, greitesnis signalų perdavimas tarp įrenginių bei greitesnis instrukcijų vykdymas. Kompiuterio „6150“ procesorius buvo vadinamas „ROMP“. Jo tyrimas buvo pradėtas „IBM“ Teksaso laboratorijose 1977 metais. Prototipas buvo pateiktas 1978 metais.
Buvo sukurti du „RT“ modeliai: ant grindų statomas „6150“ ir stalinis kompiuteris „6151“. Jų skirtumai apima kai kurių I/O lizdų pozicijas bei saugojimo galimybes. Nepaisant procesoriaus nesuderinamumo su programine įranga „MS-DOS“, kompiuteris „6150“ galėjo paleisti programinę įrangą dėl kompiuterio atminties kortelės, įmontuotos į „Intel 80286“. Pagrindinė plokštė turėjo keturis 32 bitų išplėtimo lizdus, kuriuose buvo talpinamos „ROMP“ plokštės, slankiojo greitintuvo plokštė ir dvi 2 MB RAM plokštės. Be to, buvo du 8 bitų ir šeši 16 bitų lizdai.
Kompiuterio „6150“ operacinė sistema buvo vadinama „AIX“ (Advanced Interactive eXecutive). Tai buvo tik „Berkeley 4.2“ patobulinimas ir kompanijos „IBM“ priedai. Tarp šių priedų buvo ir „VRM“ (Virtual Ressource Manager), kuris suteikė sąsają tarp „Unix“ branduolio ir specifinės „6150“ techninės įrangos.
Šiuo metu „RISC“ procesoriai randami daugelyje smulkių prietaisų, tokių kaip „PalmTops“ ir netgi mobiliuosiuose telefonuose. Kompanijos „IBM“ ir „Apple“ taip pat juos naudoja. Didžiausi ir svarbiausi pavyzdžiai – „PowerPC 7455 (G4)“ ir „PowerPC G5“ procesorius. Jie naudojami „Power Macintosh“ ir „Powerbook“ serijos kompiuteriuose. Dauguma „Proprietary Unix“ sistemų taip pat buvo naudojamos prieš kelerius metus.
——————————————————————————————————————–
Logystem Ecritext
Nėra daug žinoma apie šį keistą Prancūzijos kompiuterį. Jį sukūrė Patrick Jossier, Prancūzijos kūrėjas, gavęs apdovanojimą. Jo sukurtas kompiuteris buvo naudojamas kaip tekstų apdorojimo kompiuteris ir buvo parduota tik keletas jo kopijų. Taigi, kaip jau minėta, kompiuteris buvo skirtas tekstų apdorojimui (teksto rezoliucija – 80×25). Jame buvo paslėpta „CP/M“ operacinė sistema, kuri iš karto paleisdavo ir tekstų redaktorių. Pagrindinė CPU – Z80/4MHz, o Z80 buvo skirta klaviatūrai ir ekranui. Visas kompiuteris buvo gaminamas Prancūzijoje – nuo techninės iki programinės įrangos. Nuotraukoje pavaizduota „Logystem Ecritext 2“ sistema.
——————————————————————————————————————–
Actrix DS
Šis lengvai transportuojamas (portable) kompiuteris buvo sukurtas Access Matrix Corporation kompanijoje. Vėliau ši kompanija buvo pervadinta į Actrix Corporation. Kompiuteris iš pradžių buvo pavadintas Access, po to Actrix.
Jame jau iškart įmontuotas spausdintuvas (132 simboliai, naudoja 20cm pločio popierių) ir modemas.
Jis taip pat turi įmontuotą nespalvotą monitorių ir du 5”1/4 diskų įrenginius (360kb kiekvienas).
Pavadinimas: Actrix DS
Gamintojas: Actrix
Tipas: Transportuojamas
Kilmės šalis: JAV
Išleidimo metais: 1983
CPU: Z80A
RAM: 64 KB arba 256 KB su 8088 procesorium
Spalvos: Nespalvotas
Operacinė sistema: CP/M 80, CP/M 2.2
——————————————————————————————————————–
OKI IF 800
Kompiuteris „OKI IF 800“ turėjo integruotą adatinį spausdintuvą, galintį spausdinti 120 – ies simbolių per sekundę greičiu, 12 colių spalvotą monitorių ir dvigubą 5 colių diskų skaitytuvą. Daugybė plokščių buvo suprojektuotos taip, kad tilptų į tris praplečiamuosius lizdus: 8 colių diskų kontroleris, IEEE488 lizdas, ADC/DAC plokščių ar operatyviosios atminties praplėtimas (64 arba 128 KB). Įdomi smulkmena – videoplokštė turi savo Z80 procesorių. Už Japonijos ribų kompiuterį platino „BMC“ kompanija. Šis kompiuteris turėjo ir atsarginę klaviatūrą bei 7 MB kietąjį diską.
Kompiuteris „OKI IF 800“ galėjo turėti du ekranus – spalvotą ir nespalvotą – ir jie veikdavo puikiai. Spalvotas turėdavo tris atskiras grupes po 16K operatyviosios atminties, po vieną kiekvienai pagrindinei spalvai, galėjusiai pateikti ankstyvąją 24 bitų spalvų formą. Energija kompiuteris buvo aprūpinamas per monitorių, kuriam pakelti reikėjo dviejų žmonių. Lankstieji diskeliai buvo pakankamai talpūs ir patikimi. Kompiuteryje veikė „CP/M“ ir „MS-Basic“ operacinės sistemos. Kiekviena sistema naudojo unikalų diskų formatą. Deja, jų pakeisti nebuvo įmanoma. Finansiškai kompiuteris „IF-800“ nebuvo sėkmingas, nes rinkoje pasirodė kartu su kompiuteriu „IBM PC-XT“, kuris buvo pigesnis.
——————————————————————————————————————–
Cubic 99
Šis kompiuteris dar žinomas kaip „Kalbantis kompiuteris“. Jis buvo visiškai suderinamas su „Apple II“ dėl operacinės sistemos „CP/M“ bei pagrindinės plokštės. Jį gamino kompanija „Creative Technology Cie“, kuri vėliau išgarsėjo dėl „Sound Blaster“ kortelių. Kompiuteris „Cubic 99“ turėjo sintezatorių, leidusį vartotojui įrašyti ir atgaminti žodžius anglų ir kinų kalbomis. Kai kurios „BASIC“ programavimo kalbos komandos leido kompiuteriui pasakyti sakinius, kurie buvo įtraukiami kaip kintamųjų seka. Garso kokybė buvo prasta, nes kompiuteryje buvo naudojama pigiausia garso technologija.
Kompanija „Creative“ buvo įkurta Singapūre. Ekrane matomame paveiksliuke rodoma Singapūro 25 metų nepriklausomybės sukaktis, paminėta 1990 metais.
——————————————————————————————————————–
41N
„The Univox 41N“ – tai klasikinė „pong“ žaidimų sistema, kuri buvo pardavinėjama Prancūzijoje. Kitose valstybėse ši sistema buvo pardavinėjama kitu pavadinimu – „Grandstand T.V. Game Model 2000“. Atrodo, kad tai buvo pakankamai populiari sistema.
„The Univox 41N“ buvo pagaminta Korėjoje. Elektroninė plokštė buvo pažymėta etikete „F’GAMATIC-7600“. Svarbu pabrėžti, kad visame pasaulyje galima rasti daug „Gamatic 7600“ sistemų, panašių į „The Univox 41N“. Viena pirmųjų 1976 metais buvo pristatyta Japonijoje.
„The Univox 41N“ dizainas nėra išsiskiriantis: juodas stačiakampis su dviem nuimamais valdikliais bei platus valdymo skydelis. Valdikliai taip pat buvo stačiakampio formos. Kaip ir kitose sistemose, kuriose buvo naudojamas kompanijos „Texas Instruments“ gaminamas „TMS-1965“ lustas, sistemoje „Univox 41N“ buvo įdiegti 4 „pong“ žaidimai: „Hockey“, „Pelote“, „Tennis“ ir „Entrainement“. Valdymo skydelyje buvo įmontuoti įprasti nustatymo jungikliai: rutulio greitis (lėtinti/greitinti), automatinis aptarnavimas (įjungti/išjungti), žaidimo pasirinkimas, atšokimo kampas (20°/40°), raketės dydis (maža/didelė) ir išjungimas. Sistema buvo maitinama šešiomis „CM2“ baterijomis arba naudojant išorinį maitinimą (9v DC, 360 mW).
——————————————————————————————————————–
Jacquard J100-J500
Šią kompiuterių seriją sukūrė kompanija „Jacquard Systems“, įsikūrusi Kalifornijoje, Santa Monikos mieste. Kompiuteriai buvo pradėti kurti 1975 metais ir jau 1977 metais buvo sumontuoti pirmieji „J100“ kompiuteriai. Pagrindiniame bloke buvo įmontuoti du 8 mm vienpusiai diskelių diskasukiai. Šiame kompiuteryje buvo įdiegta kompanijos „Jacquard“ gaminama operacinė sistema „DOS“, buvo naudojamas bendrovės „National Semiconductor“ gaminamas centrinis procesorius „IMP16“. Kompiuteris „J500“ – tai daugiafunkcinė sistema, kurią buvo galima naudoti teksto rengimui, laiškų siuntimui, tvarkant apskaitą bei atliekant inventoriaus kontrolę. „J505“ versijoje buvo naudojama tokia pati pagrindinė plokštė, kaip ir kompiuteryje „J500“, tačiau prie šios sistemos buvo galima prijungti du papildomus terminalus. Kompiuterio „Jacquard J-500“ pagrindinėje dėžėje buvo įtaisyta klaviatūra, monitorius ir du diskasukiai. Į šią sistemą buvo galima įmontuoti nuo vieno iki keturių papildomų kietųjų diskų (buvo naudojami „Pertec 14“ kietieji diskai. Svarbu paminėti, jog prie šio kompiuterio buvo galima prijungti kompanijos „Xerox“ gaminamą spausdintuvą „Diablo 1640“.