Sekmadienio evangelija pagal iOS: iOS 11 – didelis Apple mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimas

 

„Apple“ pristatė eilinį savo mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimą – iOS 11, kuris pasieks šimtus milijonų „iPhone“ ir „iPad“ šį rudenį, o šiuo metu išankstinė versija prieinama „iOS Developer“ programos dalyviams. Atvira beta, skirta viesiems vartotojams, pasirodys vėliau šį mėnesį.

Viena iš svarbiausių naujovių tapo papildytoji realybė ir kūrėjo įrankių komplektas ARKit, pritaikytas dirbti šioje srityje. Kompiuterinės regos technologijos dėka mobiliojo prietaiso ekranas tampa tarpininku tarp aplinkos ir jos virtualiojo atspindžio, o tam padeda kamera, procesoriaus galia ir judesio jutikliai. Nuo šiol labiau interaktyviomis galės tapti kelionės, parduotuvės ir pramoninis dizainas, bei daugelis kitų sričių, žinoma, įskaitant žaidimus.

Naujas paketas „CoreML“ yra skirtas realizuoti mašinos mokymąsi įrenginyje su gilia programinės ir techninės įrangos integracija. Platforma padės užtikrinti asmens duomenų saugumą ir palengvins sukūrimą savarankiškai besimokančių programų, kurios įstengs nuspėti vartotojo veiksmus.

Šiuo metu „Siri“ yra naudojama 375 mln įrenginių 36 šalyse. Kartu su virtualaus asistento intelektinių pajėgumų tobulinimu „Apple“ pristatė naujus padėjėjo moterišką ir vyrišką balsus, kurie yra natūralesni ir išraiškingesni keičiamos intonacijos, balso tembro, kalbos tempo ir semantinių akcentų dėka. Yra galimybė išversti sakinius iš anglų į kinų, prancūzų, vokiečių, italų ir ispanų kalbas.

Labiau suasmenintu (be duomenų siuntimo į serverius) asistentas tapo pačiame įrenginyje įdiegtos mokymosi technologijos dėka, be to dabar jis gali dirbti su „Safari“ istorijos, naujienų, elektroninio pašto, pranešimų ir kitų programų duomenimis. Programėlė „Sirikit“ išplėtė asmeninio asistento integracijos galimybes. Atsirado naujų galimybių, įskaitant užduočių sąrašus, pastabas ir priminimus, banko pervedimus ir sąskaitas faktūras, taip pat QR kodus.

Planšetės „iPad Pro“ su 6 branduolių procesoriumi A10X išaugusi galia leido „Apple“ įdiegti naujas vienu metu vykdomų keleto užduočių funkcijas. Dabar galima lengviau pereiti tarp veikiančių programų naudojant tiek senąjį režimą „Split View“, tiek naują „Slide Over“. Iš be kurio ekrano pasiekiamas skydelis „Dock“ suteikia prieigą prie dažnai naudojamų programų ir dokumentų, be to gali būti pritaikytas prie vartotojų poreikių.

Geresniam darbo organizavimui atsirado programėlė „Files“, leidžianti pasiekti failus nepriklausomai nuo jų buvimo vietos, nesvarbu ar tai būtų pats prietaisas, ar įvairios debesų saugyklos.

„iOS 11“ buvo išplėstos pertempimo funkcijos, kurios darbastalio aplinkos funkcionalumą priartina prie kompiuterio lygio. Vartotojai gali patogiau perkelti tekstą ir nuotraukas bet kurios programinės įrangos aplinkoje.

Taip pat buvo pagerintos rašiklio „Apple Pencil“ galimybės. Dabar galite piešti tiesiog el. laiškuose, taip pat pristatyta funkcija „Instant notes“, kurią galima iškviesti iš užrakinto ekrano. Specialus režimas išmaniajame telefone „iPhone“ leis lengviau įvesti tekstus su viena ranka, o nauja klaviatūra „QuickType“ planšetėse „iPad“ atvers greitą prieigą prie skaičių, simbolių ir skyrybos ženklų.

Naujos fotoaparato ir kameros funkcijos apima „Loop“ ir „Bounce“ efektus „gyvose nuotraukose“, leidžiančiose sukurti pasikartojančias animacijas. Atsirado ilgo išlaikymo režimas. Priminimai dabar optimizuoti portreto ir kraštovaizdžio orientacijoms, taip pat pagerėjo jų automatinio sukūrimo algoritmai. Labai lauktu žingsniu tapo naujo paveikslėlių formato HEIF įvedimas, kuri sumažina failo dydį be kokybės blogėjimo.

Patobulintas ir „Apple Pay“ praktiškumas: pervedimus iš banko kortelės bus galima atlikti tiesiogiai iš pranešimų arba naudojant „Siri“. Gauti mokėjimai dabar patenka į „Apple Pay Cash“. Juos galima nusiųsti į kito asmens piniginę, eiti apsipirkti į parduotuves arba pervesti į banko sąskaitą.

Kad vairuotojai besiblaškytų ir nekeltų pavojaus sau bei keleiviams, dabar funkcija „Netrukdyti“ automatiškai įjungiama vairuojant. Pasirinktiems kontaktams galima nusiųsti pranešimą, kad vartotojas yra už vairo ir atsakys atvykus į paskirties vietą.

Vieną iš pagrindinių naujovių – „App Store“ atnaujinimą jau galima išbandyti. Jis žymiai pagerino navigaciją tarp milijonų programėlių, taip pat palengvino geriausių atranką ir pakeitė jų atvaizdavimą parduotuvėje. Vartotojams taip pat bus galima susipažinti su įvairia susijusia medžiaga, pavyzdžiui, straipsniais ir išskirtiniais kūrėjų interviu.

„Apple Music“ siūlys vartotojams tarpusavyje dalintis savo profilių informacija, prenumeruoti savo draugų veiksmus tam, kad sužinoti kokia muzika jiems patinka ir klausytis jų grojaraščių. „MusicKit“ leidžia kūrėjams į savo programas integruoti prieigą prie daugiau nei 40 milijonų dainų, rekomendacijų, pasirinkto turinio ir „Apple Music“ paieškos istorijos.

Navigacija išmoko  sukant kelio sankryžoje nurodyti optimalią važiavimo juostą. Žemėlapyje bus rodomos didžiausių oro uostų ir prekybos centrų visame pasaulyje panoramos. Naujienose pridėtas skirtukas „Spotlight“, kuriame rodomos  įdomiausios istorijos, parinktos „Apple News“ redaktorių, o režime „Šiandien“ matysite geriausius dienos vaizdo įrašus.

„HomeKit“ įrankiai tapo patogesni ir lengvai suprantami net diletantams. Atsirado naujų aparatinės autentifikacijos būdų ir į esamus aksesuarus įtrauktas „HomeKit“ palaikymas. Tai pat išplėstas „Home“ palaikomų įrenginių ir priedų sąrašas. Pastarosios programėlės arba „Siri“ pagalba bus galima kontroliuoti „AirPlay 2“ garsiakalbius kelių kambarių režime.

Rudenį „iOS 11“  bus įdiegta kaip nemokamas atnaujinimas į „iPhone 5s“ ir naujesnius modelius, į visus „iPad Air“ ir „iPad Pro“, 5 kartos „iPad“, „iPad Mini 2“ ir šeštos kartos „iPod touch“.