„Sony Xperia X“ savininkai už mokestį gali pakeisti operacinę sistemą

Nuo savo išmaniojo telefono sąsajos pavargę vartotojai gali ieškoti alternatyvios programinės įrangos. Taip pat yra dar viena galimybė – pakeisti operacinę sistemą. Neseniai paaiškėjo, kad „Sony Xperia X“ savininkai gali paįvairinti vartotojo patirtį įdiegdami „Sailfish OS“. Įdomu tai, kad už tokį perėjimą eksperimentų mėgėjai turės susimokėti.

Neseniai „Sony“ leido kompanijai „Jolla“ optimizuoti „Sailfish“ operacinę sistemą „Xperia X“ linijai, o kitą dieną kūrėjai paskelbė, kad jų kūrinys jau yra pakankamai stabilus galutiniam leidimui. OS gali būti įdiegta nuo rugsėjo 27 d. ir tai kainuos 49,90 €. Programinė įranga prieinama tik Europai, tačiau netrukus komanda optimizuos „Sailfish OS“ ir kitiems regionams.

Jau žinoma, kad „Xperia X“ savininkai gali susidurti su tam tikromis problemomis – ką tik pritaikytoje OS neveikia barometras, žingsnių matuoklis, pirštų atspaudų skaitytuvas ir FM radijas, o Bluetooth ryšys nėra stabilus. Atkreipkite dėmesį, kad operacinė sistema yra prieinama tik atrakintiems išmaniesiems „Xperia X“ su viena SIM kortele, o diegimui reikalingas kompiuteris, valdomas „Linux“.