Interneto naršyklių istorija

Interneto naršyklė tai įrankis, kuri naudojame naršymui po mėgstamiausius interneto puslapius. Jos taip pat turi savo istoriją:

1991

Išleista “WorldWideWeb” naršyklė, pervadinta į “Nexus” taip išvengiant nesusipratimų, tai buvo ir pirma vizuali interneto naršyklė ir HTML redaktorius. Nexus buvo sukurta Tim’o Berners-Lee kuris ir išrado patį internetą.

1993

Sukurta “Mosaic” naršyklė kurios funkcionalumas priminė šių dienų naršykles.

1994

Marc’as Andreessen’as, Mosaic programinės įrangos inžinierius sukūrė pirmą komercinę e-naršyklę “Netscape navigator”.

1995

Microsoft atsakas į “Netscape Navigator” – tai “Internet Explorer”. Taip pradedamos naršyklių peštynės.

1996

“Telenor”, didžiausia telekomunikacijų bendrovė Norvegijoje išleidžia “Opera”. Po dviejų metų “Opera” buvo pritaikyta ir mobiliesiems įrenginiams.

1998

Netscape pradėjo atviro kodo “Mozilla” projektą. Testi seną Netscape kodą buvo gan sudėtingą todėl “Mozzila Firefox” buvo pradėta kurti nuo nulio.

2002

“Internet Explorer” buvo naudojama 95% visų interneto vartotojų, kadangi buvo gaunama kartu su Windows operacine sistema. Taip IE ir laimėjo pirmą naršyklių karą.

2003

Apple įsiveržė išleisdama “Safari”, kurios pagrindai buvo naudojami daugelyje mobiliųjų telefonų.

2004

Išleidžiama “Firefox” 1.0 versija ir taip pradedamas antrasis naršyklių karas. Metų pabaigoje “Firefox” buvo naudojama 7,4% visų interneto vartotojų.

2006

Po penkerių Internet Explorer 6.0 pasirodymo metų išleista “Internet explorer” 7 kurioje buvo pridėtos funkcijos, kurios jau buvo naudojamos konkurentų “Firefox” interneto naršyklėje, kaip naršymas skireliais (kortelėmis) ir apsauga nuo apgaulingų svetainių.

2008

Google išleidžia “Google Chrome” taip pakurstydama trečiajį naršyklių karą. “Google Chrome” nustebina lengvumu, stabilumu ir sugebėjimu nestrigti, nelužti, kas buvo būdinga kitoms naršyklėms.