Realaus laiko operacinės sistemos

QNX

Realaus laiko (RTOS) operacinė sistema. Minimali sistemos versija, su grafine aplinka ir naršykle telpa į 1,44MB diskelį (senesnės versijos pagrindu padaryta Demo). Naudojama realaus laiko ir integruotoms sistemoms valdyti – aviacinė, medicininė ir buitinės elektronikos technika, kur svarbu laiku sureaguoti į visus įvykius bei sugebėti atsakyti į užklausas per tam tikrą apibrėžtą laiką.

Tornado

Tornado – žingsnis į naujas integravimo terpes – aiškiai matoma, automatizuota terpė, kuri įvairaus lygio vykdytojams greitai ir paprastai padeda kurti suderinamumą VxWorks® sistemoms.

Tornado II VxWorks savybės:

• Trumpas atskirų integravimo projektų laikas
  • Greitas ir galingas aptarnaujamos sistemos klaidų taisymas
  • Plati palaikomų architektūrų ir daugiaprocesoriškumo apimtis
  • Sistemos konfigūravimo optimizavimas
  • Sistemos atskirų veiksmų užrašymas
  • C, C++ palaikymas

eCOS

eCos – atvirojo kodo, nemokama, realaus laiko operacinė sistema numatyta įvairioms taikomosioms programoms. Ji pasižymi lengvu bei detaliu konfiguravimu, kuris leidžia operacinę sistemą nustatyti taip, kad ši naudotu kuo mažiau atminties dirbant su grafika ar video. eCOS operacinei sistemai išvystytas galingas techninis palaikymas, nuolatiniai atnaujinimai.

VxWorks

Kaip ir daugelis realaus laiko operacinių sistemų, VxWorks turi daugiaprograminio režimo branduolį, įvairių užduočių pirmumą, greitą reagavimą į procesų pertraukimus, paprastą naudojimą bei naują failų sistemą.

Pimasis leidimas:                   1985

Programavimo kalbos:         Ada, C, C++, Java

Palaikomos platformos:      x86, MIPS, PowerPC, SH-4, ARM, StrongARM, xScale

Branduolio tipas:                   Monolitinis

Palaikoma:                                Iki dabar

RT-11

RT-11 (‘RT’ dėl Real Time) tai buvo maža, single-user ir realaus laiko operacinė sistema, skirta Digital Equipment Corporation PDP-11 16-bitų šeimos kompiuteriams. RT-11 pirmą kartą buvo įdiegta 1970m. ir buvo plačiai naudojama realaus laiko sistemoms, procesų kontrolei bei duomenų kaupimui (Backup).

Pimasis leidimas:                   1970

Programavimo kalbos:         APL, ALGOL, BASIC, BasicPLUS, C, DCL, Focal, Fortran, MACRO-11, Pascal, TECO

Palaikomos platformos:      PDP-11

Branduolio tipas:                    Monolitinis

Palaikoma:                                Nutraukta

iRMX

iRMX – realaus laiko operacinė sistema sukurta specialiai Intel 8080 ir 8086 procesorių šeimos bei prietaisų programinės įrangos palaikymui.

REAL-IX PX

REAL/IX PX – POSIX realaus laiko operacinė sistema, skirta x86/Pentium sistemoms. Gamintojas Modcomp, Inc.

Fusion RTOS

Fusion RTOS  – tai labai produktyvi, nemokama realaus laiko operacinė sistema.

Jari Operating System

Jari OS – tai realaus laiko (realtime), mikrobranduolį turinti operacinė sistema, kuri veikia multi-service architektūroje. Sistema susideda iš paties mikrobranduolio μString ir sistemos servisų.

IMS REAL/32

IMS REAL/32 – tai daugiafunkcinė operacinė sistema, dirbanti realiuoju laiku. Tai naujausia DR Multiuser DOS versija, kurios gamintoja yra Digital Research kompanija. Pradedant nuo 7.51 versijos, išleistos 1995 metais, ši operacinė sistema pardavinėjama su REAL/32 pavadinimu.

Puslapiai: 1 2